راهنمای سایت بیمه سلامت

انتشار 29 آبان 1402
مطالعه 7 دقیقه

از جمله بیمه هایی که مانند بیمه تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و ... افراد مختلفی را تحت پوشش خود قرار داده. سامانه ای که توسط سازمان بیمه سلامت راه اندازی شده است. هدف اصلی راه اندازی سامانه سازمان بیمه سلامت همگانی این بوده است که افراد بتوانند راحت تر از خدمات آنلاین و غیر حضوری سازمان بیمه سلامت استفاده کنند. با طوطیا همراه باشید.

راهنمای سایت بیمه سلامت

معرفی سامانه سازمان بیمه سلامت

در حال حاضر بیمه های مختلفی در کشور ایران وجود دارند که خدمات مختلفی را به بیمه شدگان خود ارائه می کنند. بیمه سلامت، از جمله بیمه هایی است که افراد زیادی تحت پوشش آن هستند. شرکت بیمه سلامت برای ارائه خدمات غیر حضوری و آنلاین مربوط به این نوع بیمه، اقدام به راه اندازی سامانه سازمان بیمه سلامت همگانی کرده است.

آن دسته از افرادی که قصد استفاده از خدمات مختلف این سازمان را دارند، می توانند به صورت آنلاین به سامانه سازمان بیمه سلامت مراجعه کنند و بسته به نیاز خود از هر یک از خدمات غیر حضوری و آنلاین آن استفاده کنند. سامانه سازمان بیمه سلامت از طریق نشانی ihio.gov.ir برای افراد قابل دسترس می باشد.

در حال حاضر، سامانه سازمان بیمه سلامت از بخش های بسیار متنوعی تشکیل شده است که بیمه شدگان و عموم مردم می توانند از بخش های مختلف این سامانه استفاده کنند. بخش خدمات غیر حضوری و الکترونیک، از جمله بخش های بسیار مهم این سامانه می باشد که این بخش خود از بخش های مختلف دیگری تشکیل شده است.

لازم به ذکر است که تمامی اطلاع رسانی های مهم سازمان بیمه سلامت از طریق سامانه سازمان بیمه سلامت به نشانی ihio.gov.ir منتشر می شود. به علاوه جهت استفاده از خدمات متفاوتی که سایت بیمه سلامت در اختیار متقاضیان قرار می دهد، داوطلبان می توانند با ورود به هر قسمت نسبت به انجام فعالیت مورد نظر اقدام نمایند. یکی از سامانه های موجود در سایت بیمه سلامت ایران، نسخه الکترونیک بیمه سلامت است که متقاضیان می توانند به جای نسخه های کاغذی به صورت الکترونیکی نسخه درمانی خود را دریافت کنند.

بیمه سلامت

ورود به سامانه بیمه سلامت

بیمه سلامت به عنوان یکی از بیمه های موجود در کشور شناخته شده است و هر ساله افراد بسیاری را تحت پوشش خود قرار می دهد. داوطلبان می توانند با ورود به سامانه بیمه سلامت از پوشش های بیمه درمانی مذکور استفاده کنند. در سامانه بیمه سلامت انواع خدمات الکترونیکی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا متقاضیان بتوانند با ورود به هر بخش از جمله نسخه الکترونیک، بروز رسانی وضعیت بیمه، پوشش بیمه ای درمان ناباروری و ... اقدامات لازم را انجام دهند.

برای استفاده از خدمات آنلاین سایت سازمان بیمه سلامت ایران داوطلبان لازم است ابتدا در مرورگر خود آدرس ihio.gov.ir را سرچ کنند تا بتوانند از کلیه امکانات ارائه شده در سامانه مذکور مطلع شده و در صورت نیاز در جهت بهبود درمان و نیز استفاده از سایر خدمات اطلاعات موردنیاز را کسب نمایند.

بخش های مختلفی در سامانه بیمه سلامت قرار گرفته است که متقاضیان می توانند بنا بر نیاز خود و نیز استفاده از خدمات درمانی بیمه سلامت به هر قسمت ایجاد شده در سایت مراجعه کنند. البته به جز ارائه خدمات درمانی نیز به سوالات پر تکرار عموم مردم پاسخ داده شده و نیز به فرآیند درخواست استفاده از بیمه در جهت هزینه های درمان روستائیان، ارائه قیمت در تعهد دارو و تجهیزات پزشکی، رسیدگی به اسناد پزشکی و ... پرداخته شده است.

نحوه ثبت نام متقاضیان بیمه سلامت

افرادی که متقاضی بیمه سلامت می باشند، می توانند به صورت آنلاین تقاضای ثبت نام در سایت ihio.gov.ir را ثبت کنند. برای ثبت نام در این بیمه لازم است که متقاضیان به سامانه سازمان بیمه سلامت وارد شوند و از میان بخش خدمات غیر حضوری، بر روی گزینه «ثبت نام متقاضیان بیمه» کلیک کنند. برای ثبت نام می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید.

 • ابتدا به پورتال بیمه سلامت ایران وارد شوید. سپس از میان بخش «خدمات الکترونیک» بر روی گزینه ثبت نام متقاضیان بیمه کلیک کنید.

ثبت نام متقاضیان بیمه سلامت

 • در مرحله بعدی، بر روی گزینه «ورود به سامانه» کلیک کنید.

 • حال گزینه ثبت نام را انتخاب کنید تا به بخش ثبت نام سازمان بیمه سلامت وارد شوید.

 • برای ثبت نام در بیمه سلامت نیاز است که 3 مرحله انجام شود. در اولین مرحله، کد ملی خود را در قسمت مشخص شده وارد کنید و پس از وارد کردن کد تصویر بر روی گزینه مرحله بعدی کلیک کنید.

 • در صورتی که شما تحت تکفل هیچ فردی نباشید، می توانید به مراحل بعدی ثبت نام وارد شوید و اطلاعات سرپرست خود را وارد نمایید و در نهایت با دریافت اطلاعات محل دریافت دفترچه، دفترچه خودتان را از سازمان بیمه سلامت دریافت کنید.

دانلود برنامه موبایل بیمه سلامت

ارائه خدمات در قالب اپلیکیشن های مختلف از جمله روش هایی است که در حال حاضر بسیار مورد توجه سازمان های مختلف قرار گرفته است. سازمان بیمه سلامت برای راحتی و آسودگی بیمه شدگان خود اقدام به راه اندازی اپلیکیشنی کرده است تا بیمه شدگان بتوانند این برنامه را دریافت کنند و بر روی گوشی های هوشمند خود نصب کنند.

برنامه موبایل بیمه سلامت، از جمله برنامه های بسیار خوب برای بیمه شدگان بیمه سلامت می باشد. لازم به ذکر است که در سامانه سازمان بیمه سلامت ایران امکان دانلود برنامه موبایل آن برای افراد وجود دارد. آن دسته از افرادی که قصد دانلود این برنامه را دارند، می توانند از بخش خدمات الکترونیک، برنامه موبایل آن را دانلود کنند.

در نظر داشته باشید که این برنامه فقط مختص گوشی های هوشمند اندرویدی است و امکان استفاده از این برنامه بر روی گوشی های آیفون که دارای نسخه سیستم عامل ios می باشند، وجود نخواهد داشت. بنابراین، در صورتی که گوشی تلفن همراه شما دارای نسخه اندروید می باشد، می توانید این برنامه را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید. برای دانلود مستقیم برنامه موبایل بیمه سلامت همگانی می توانید طبق لینک زیر اقدام کنید.

معرفی بخش نسخه الکترونیک بیمه سلامت

با توجه به قانون جدید الکترونیکی شدن نسخه ها و حذف دفترچه های بیمه سلامت، دیگر پزشکان نسخه های بیماران به صورت دستی در دفترچه وارد نخواهند کرد. به همین منظور سامانه ihio.gov.ir را تحت عنوان نسخه الکترونیک بیمه سلامت راه اندازی کرده است.

پزشکان با ورود به این بخش می توانند برای هر بیمار را به صورت آنلاین، نسخه الکترونیکی بیمه سلامت را ثبت کنند. به طور کلی بخش نسخه الکترونیک بیمه سلامت خدمات مختلفی را به بیمه شدگان، مطب ها، دارو خانه ها و ... ارائه می دهد. شرکت کارگزاری بیمه برکت با هدف تحت پوشش قرار دادن و حفظ و ایجاد آرامش برای افراد مناطق روستایی و یا کمتر توسعه یافته شرایط بیمه متفاوتی را در نظر گرفته است.

معرفی بخش خدمات الکترونیک بیمه سلامت

ارائه خدمات الکترونیک و غیر حضوری از جمله اهداف راه اندازی سامانه سازمان بیمه سلامت بوده است. به همین خاطر سایت ihio.gov.ir خدمات مختلفی را به صورت غیر حضوری و آنلاین به افراد مختلف ارائه می کنند.از جمله بخش هایی که در سامانه سازمان بیمه سلامت وجود دارد، بخش خدمات الکترونیک این بیمه است. در این بخش خدمات مختلفی از سوی سازمان بیمه سلامت به صورت آنلاین ارائه می شود. برای دسترسی به بخش خدمات الکترونیک، می توانید به صفحه اصلی این سامانه وارد شوید. در نظر داشته باشید که خدمات الکترونیک بیمه سلامت بسیار متنوع بوده و در 3 صفحه مختلف ارائه می شود. در ادامه به بعضی از خدمات مهم بیمه سلامت اشاره می کنیم.

 • دانلود اپلیکیشن موبایل بیمه سلامت برای نسخه اندروید

 • برقراری بیمه سلامت

 • صدور آنلاین بیمه سلامت

 • رسیدگی و پرداخت الکترونیک خسارت های بیمه سلامت (خسارت های بستری و اسناد متفرقه)

 • ورود به سامانه استحقاق سنجی بیمه سلامت

 • اعلام نرخ دارو و خدمات در تعهد به صورت آنلاین

 • ورود به سامانه شرکای کاری بیمه سلامت

معرفی بخش تبسم بیمه سلامت

یکی از بخش هایی که در بخش خدمات الکترونیک سامانه سازمان بیمه سلامت همگانی وجود دارد، بخش تبسم بیمه سلامت است. این بخش، به نام بخش توانمندسازی بیمه شدگان در این سامانه وجود دارد. اطلاع رسانی به بیمه شدگان جهت داشتن اطلاعات کافی در رابطه با مسائل مختلف درمانی و پزشکی از جمله مواردی است که شاید کمتر در جامعه ما مورد توجه قرار می گیرد.

بیمه سلامت با هدف افزایش علم و اطلاعات مردم عزیز کشور ایران و بیمه شدگان بیمه سلامت اقدام به راه اندازی بخش تبسم بیمه سلامت کرده است. در این بخش پوسترها و مطالب مختلفی وجود دارد که بیمه شدگان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از هر یک از این پوسترها و مطالب آموزشی استفاده کنند.

آموزش هایی که در بخش تبسم یا همان توانمندسازی بیمه شدگان بیمه سلامت وجود دارند به صورت فیلم های آموزشی، مقالات آموزشی، پوسترهای آموزشی به بیمه شدگان ارائه می شوند. همچنین، بیمه شدگان می توانند برای افزایش سطح اطلاعات خودشان در هر یک از دوره های آموزشی که در بخش تبسم وجود دارد، ثبت نام نمایند. بسته های آموزشی که در بخش تبسم بیمه سلامت ارائه می شود، اطلاعات مردم و بیمه شدگان را در زمینه های مختلف افزایش می دهد.

پایگاه خبری طوطیانیوز را در تلگرام دنبال کنید.
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

نظرات و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
سابمیت مقاله چیست؟
سابمیت مقاله چیست؟
آموزش گام به گام نحوه سابمیت مقاله در مجلات ISI (آی اس آی)
آموزش گام به گام نحوه سابمیت مقاله در مجلات ISI (آی اس آی)
مراحل سابمیت مقاله
مراحل سابمیت مقاله
چاپ فوری مقالات علمی پژوهشی
چاپ فوری مقالات علمی پژوهشی
پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی
پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی
پذیرش تضمینی مقاله علمی پژوهشی
پذیرش تضمینی مقاله علمی پژوهشی
پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان
پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
پذیرش و چاپ مقاله در مجلات خارجی ISI، SCOPUS، PUBMED، ISC
پذیرش و چاپ مقاله در مجلات خارجی ISI، SCOPUS، PUBMED، ISC
مراحل اکسپت مقاله
مراحل اکسپت مقاله
اکسپت فوری مقاله برای دوره دکتری
اکسپت فوری مقاله برای دوره دکتری
اکسپت فوری مقاله علمی پژوهشی
اکسپت فوری مقاله علمی پژوهشی
برای چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه تان به کتاب با سرعت نور کلیک کنید!
برای چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه تان به کتاب با سرعت نور کلیک کنید!
قیمت استخراج مقاله از پایان نامه
قیمت استخراج مقاله از پایان نامه
استخراج مقاله از پایان نامه ارشد و دکترا + پاورپوینت آموزشی
استخراج مقاله از پایان نامه ارشد و دکترا + پاورپوینت آموزشی
تبدیل پایان نامه به مقاله آی اس آی
تبدیل پایان نامه به مقاله آی اس آی
هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب
هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب
تبدیل پایان نامه به مقاله!
تبدیل پایان نامه به مقاله!
محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب
محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب
استخراج فوری مقاله از پایان نامه برای مجلات ISI
استخراج فوری مقاله از پایان نامه برای مجلات ISI
مراحل چاپ کتاب با بهترین کیفیت
مراحل چاپ کتاب با بهترین کیفیت
هزینه استخراج مقاله ISI از پایان نامه
هزینه استخراج مقاله ISI از پایان نامه
تبدیل پایان نامه به مقاله علمی پژوهشی
تبدیل پایان نامه به مقاله علمی پژوهشی
تعرفه نگارش مقاله از پایان نامه
تعرفه نگارش مقاله از پایان نامه
چگونه پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم؟
چگونه پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم؟
پایان نامه خود را چگونه به مقاله تبدیل کنیم؟
پایان نامه خود را چگونه به مقاله تبدیل کنیم؟
نحوه محاسبه هزینه چاپ یک کتاب
نحوه محاسبه هزینه چاپ یک کتاب
گام به گام مراحل چاپ کتاب
گام به گام مراحل چاپ کتاب
مراحل تالیف کتاب و به چاپ رساندن آن
مراحل تالیف کتاب و به چاپ رساندن آن
محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب در چند ثانیه
محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب در چند ثانیه